שבע אחיות

המלצה לטיול למפלי ברק במאניפור (להרפתקנים בלבד)
מצאנו מידע מעניין על מקום שנקרא Barak waterfalls שבמחוז Tamenglong במאניפור. מדובר באזור קסום ולא מטוייל אשר זורם בו Barak River. מרבית האוכלוסיה שמתגוררת באזור הזה הם שבטי נאגה (למי שטרם נתקל, מדובר באנשים הכי נחמדים, מכניסי אורחים ואדיבים בעולם).

הגענו לTamenglong מאימפאל. אפשר לקנות כרטיס לסומו משותף ב400 רופי בדוכנים שליד luxmi kitchen (ניתן למצוא את המקום בגוגל מפות). מדובר בנסיעה לא פשוטה ומאובקת של חמש וחצי שעות (שמענו שיש גם אוטובוס שאמור להיות יותר נח אם כי לוקח קצת יותר זמן).
העיירה Tamenglong חמודה, שוכנת על רכס מיוער. התאכסנו בApollo inn ב700 רופי לחדר זוגי על מרפסת. הציפיות שלנו היו די נמוכות אבל המקום היה ממש אחלה והגיש לנו ארוחת ערב צמחונית בסיסית ב400 רופי לשנינו.

שתי אפשרויות להגיע למפלים

  1. הכרנו בחור מקומי נחמד ככ בשם מרדכי שמתעסק בשימור טבע ותיירות. יצרנו איתו קשר ונפגשנו עם החבר'ה שלו כשהגענו לTamenglong. הם מציעים חבילה שכוללת ירידה מהעיירה ברכב לכפר ממנו לוקחים סירה (הכפר Bomgbaijng), סירה לאתר קמפינג כשהם דואגים לכל הציוד, הארוחות והכל, ביקור במפלים וחזרה יום אחרי. אפשר ליצור עמם קשר בטלפון:

    מרדכי: 917641812371+

    אסאנג: 918731800834+

  2. אחרי שנפגשנו עם חבר'ה של מרדכי ושאלנו אותם את כל מה שרצינו, החלטנו שאנו מעדיפים לעשות את זה לבד. המשמעות היא לרדת ברגל לכפר ממנו לוקחים סירה (Bomgbaijng), לישון בכפר עצמו (ולא קמפינג), לקחת סירה יום למחרת ולראות את המפלים, לחזור לTamenglong ברכב. והנה מה שקרה בפועל:

בבוקר אסאנג ואחיה הורידו אותנו עם רכב בנקודה שממנה (לכאורה) אפשר להגיע ברגל ל Bomgbaijng. ירדנו במשך 5 שעות בדרך מאוד פשוטה וקלה להליכה וניווטנו עם גוגל ועם לשאול אנשים. כשהגענו לנהר, במרחק קילומטרים ספורים מהיעד Bomgbaijng, גילינו שלא ניתן להגיע משם- מהנקודה שהיינו בה (כפר שלא מסומן על המפה, אפשר לחפש ) הדרך היחידה להגיע ליעד היא על ידי סירה (600 רופי). נעזרנו המון המון במקומיים שדאגו לנו נורא וכבר עם עלייתנו לסירה התקשרו לכפר הבא להודיע שאנחנו מגיעים. הטעות הקטנה הזו הייתה אחד החלקים היפים בטיול. שיט איטי בקאנו כשהשמש שוקעת וההרים משתקפים במים. קסום.

ההגעה לכפר Bomgbaijng

הגענו בשעה טובה לכפר Bomgbaijng והפנו אותנו לביתו של הצ׳יירמן (the chairman), שהוא סוג של רשות עליונה בכפר. האכילו אותנו היטב וברוחב לב ודאגו לנו כבני משפחה ובחור שהכרנו סביב האש הציע שנתארח בבית משפחתו. אלון-פאמיי הלין אותנו בחדר פרטי עם מיטה נוחה ומלא שמיכות ודאג לכל צרכינו מאותו רגע. למחרת בבוקר ליוו אותנו אנשי הכפר לנהר. הפעם עלינו על סירת מנוע למפלים (חצי שעה בכל כיוון, 1000 רופי). התלווה אלינו בחור מתוק בשם דניאל, הוא הדריך אותנו מהרגע שירדנו מהסירה (יש איזה רבע שעה הליכה בסוואנה). האנגלית של כל מי שאנחנו פוגשים לאורך הדרך היא מהטובה ששמענו בהודו ומעניין לשוחח עם דניאל ושאר האנשים שבאנו איתם במגע פה.
כשהגענו למפלים התפעלנו קשות ונכנסנו לטבול במים הקרירים והצלולים. המקום מקסים וניתן גם להקים אוהלים ולישון על גדת הנהר.
היה קשה להגיע לפה אבל נהננו מכל רגע. לצד נופים משגעים וטבע פראי התפעלנו מהטבע האנושי של האזור הזה. פשוט אנשים חמים ונחמדים שיתאמצו שיהיה לך טוב כאילו אתם משפחה. מוזמנים לשאול אותנו עוד בפרטי או לפנות ישירות לאלון-פאמיי או דניאל ולתאם הגעה לכפר שלהם.
אלון פאמיי:
+91 82599 98342
דניאל:
+91 78386 15825

סל קניות

התחבר

Create an Account