הונאת משקל החבילות – אצל ראבי, פושקר;

אז ככה. אתם מגיעים לסוכנות הנסיעות של ראבי, חנות ליד הבלו סטאר בפושקר. רוצים לשלוח חבילה הביתה.

על הקיר מופיע אופן תמחור החבילה, כשראבי מציין כי שליחת החבילה במחיר עלות מלבד עלות האריזה.

התמחיר עובד כך;
1 קילו ראשון – 1000 רופי.
קילו נוסף – 320 רופי.
עלות אריזה – 250 רופי.

אז אני זורק את החבילה על המשקל ורואה 16 קילו.
עושה את החשבון ומסכם לראבי את התשלום כך;
קילו ראשון – 1000
15 קילו נוספים – 320 כפול 15 (4800)
אריזה – 250.

סהכ 6050 רופי למשלוח (מצורפת כתמונה הקבלה מראבי) של 16 קילו. החלטתי לשלוח דרך ראבי. אך טרם השליחה, אני מבקש מראבי לדעת מדוע הוא יקר יותר מסוכן הנסיעות "שיבה" שנמצא ליד "המלוח מתוק". ראבי עונה שאין לו יכולת להסביר כיצד הוא זול יותר מאחר ומדובר עבורו במחיר עלות. אני בתוכי חשבתי ששיבה עושה הנחה לישראלים במשלוח חבילה כדי שיכניסו אליו הרבה ישראלים שיקנו ממנו שירותים אחרים שהוא מציע.

יום למחרת אני מגיע לאזור הבלו סטאר וראבי רואה אותי ומנפנף עם היד בתנועה המסמלת שהחבילות נשלחו. אני נכנס אליו ורואה שרשרת ארוכה כזו של תדפיס מהדואר ההודי זרוקה לו על השולחן.
ראבי אומר לי שהוא ירשום לי את מספר המעקב של החבילה. אני, כהרגלי, מבקש לצלם את המקור.

אני מצלם את קבלת המקור שם מפורטים מספר פרטים כגון, שם השולח, זמן המשלוח, מספר מעקב ומשקל חבילה ( מצורפת תמונה). ועתה התגלתה ההונאה (תופים בבקשה…); פער של 2.3 קילו בין משקל החבילה שנשקל אצל ראבי לבין משקל החבילה של הדואר ההודי.

אני יוצא מראבי וחושב עם עצמי מה לעשות וכיצד לנהוג. מצד אחד, התעמתות עם בעל עסק על הונאה זה משהו שקצת הורס את חווית הטיול. מצד שני, זו הונאה שמתרחשת בדרך של קבע ובעיקר על ישראלים.

אז החלטתי לפנות אל ראבי ברכות ולשאול אותו הכיצד ייתכן פער של 2.3 קילו (15% בין משקל חבילה אצלו לדואר). תחילה, ראבי טען כי הדואר ההודי אינו מחשיב את משקל האריזה וכן שהוא טעה בחישוב המשקל וחייב אותי בקילו נוסף. כשראה שאיני משתכנע, אמר באנגלית הודית שבורה;

 

I give you 6050 ruppee back, OK?

אני; OK.

ראבי מסמן לי עם האצבע שלו על הפה שלא אגיד מה שגיליתי. בקיצור – נתן לי בקשיש (שוחד).

אני מהנהן בצורת 8 עם הראש ויוצא לדרכי עם 6050 רופי בכיסי.

מחיר ההונאה;
ההונאה של ראבי ניפחה לי את מחיר החבילה ב 600 רופי. אם נוסיף את מחיר האריזה, הרי נגלה שראבי גזר קופון של 850 רופי על משלוח החבילה. מאחר וראבי עושה מספר משלוחים מידי יום לישראלים, מדובר על הונאה של אלפי רופי מידי שבוע.

תובנות מהאירוע;
טרם שליחת חבילה לארץ, עליכם לבדוק את תקינות המשקל בחנות דרכה אתם שולחים. זאת ניתן לבדוק על ידי שקילת בקבוק מים חדש וסגור בנפח של 1 ליטר. שכן משקלו של 1 ליטר מים בדיוק עומד על 1 קילו. בתוספת הבקבוק פלסטיק, יתווספו עוד כמה גרמים למשקל. אם תרצו להחמיר עם הבדיקה, שפכו את בקבוק המים לתוך שקית אטומה ושקלו מחדש. כעת משקל מדויק יצטרך לחשב את המשקל בקירוב של 1 קילו עם סטיות ממש קטנות.

*תייגו והפיצו לאנשים ששלחו חבילות בהודו כדי שלא יפלו בהונאת החבילות*

קישור לפוסט המקורי

כתיבת תגובה

עגלת קניות