מעכשיו אין צד ישראלי
אז יש מעט מאוד מקומות לישון ולאכול בהם מצפון לנהר
קשה מאוד להתארגן
מזג אויר מצוין
כל השאר כרגיל.
אז ככה: אני מסכמת כאן מידע מתוך מה שחווינו וגילינו מהשבוע האחרון בהאמפי, כיוון שאנחנו הישראלים הראשונים כאן העונה, חובת הדיווח עלינו;) גם תחקרנו כמה מקומיים מכל מיני אזורים, וזה הסיכום-
היה איזה סכר שנפתח ונכנסו מלא מים ממקומות אחרים, מה שיצר הצפה בנהר ומסביבו, ככה שהצד הישראלי הפך ממש לאי שאין אליו גישה. הייתה איזו תיירת הודית מקושרת באחד הריזורטים שם בזמן שהמים עלו, היא נלחצה והתקשרה למשטרה- למרות שבתכלס הכל היה בסדר, בעלי המקומות הציעו לכל מי שנתקע שם להישאר בחינם, אבל היא עשתה דרמות.. אז באו לחלץ את כולם עם מסוקים (בצד הצפוני אמרו לנו 600 איש ובדרומי אמרו לנו 200 איש חח) והמשטרה סגרה את האזור והכריחה גם את המקומיים ובעלי העסקים לעוף משם. ככה שאין סירות לשם, וכל האזור פשוט מושבת, אין כלום. אמרו לנו שעוד יומיים יתנהל משפט בנושא, ושרוב הסיכויים שיחליטו לסגור לצמיתות את הצד הישראלי (משהו לגבי זה שזה גם ככה לא ממש חוקי ויש שם שמורת טבע וכו'), מזכירה שזה מידע שהוצאנו מכל מיני מקומיים ולכו תדעו מה באמת הפרטים הנכונים.
אז מה קורה עכשיו שאין צד ישראלי?
אין מבחר גדול ללינה בצד הצפוני, ובמעט המקומות שיש – יש הרבה אנשים והם יכולים לדפוק מחירים בהתאם עכשיו שיש ביקוש ואין היצע. זה גם מקומות שלא רגילים לכל כך הרבה לקוחות, וגם לזה יש השפעה. באופן כללי בגלל שזה עוד לא העונה בשום מקום לא היה את האוכל שרשום להם בתפריטים, אלא ממש פחות, עוד חסרים להם הרבה חומרי גלם כרגע. הסתובבנו הרבה מאוד באזור ואלה המסקנות שלנו לגבי אפשרויות לינה ואכילה:
– Jungle tree: ממוקם באזור מאוד מאוד יפה שגם ככה תלכו לטייל בו. מספק טוסטוסים, יש מסעדה, ויש כמה סוגי חדרים במחיר 500-1000 רופי (המחיר עולה בסופ"ש). הבעלים של המקום בא לנו ברע, הוא מחפש איפה לעקוץ ולעבוד עליך ולקחת עוד כסף עם חיוך מזויף ויחס מגעיל לעובדים שלו. החדרים ממש מגעילים. בחלקם אין כיור אפילו ויש פשפשים. נאלצנו לישון שם בלילה הראשון כי נתקענו, ומיד ברחנו משם. המטבח מגעיל והאוכל לא משהו, וזה מקום שהודים שיכורים אוהבים ללכת אליו לחגוג ולהשתגע. חוויה לא נעימה בסך הכל.
– Tutti: מקום מאוד מאודדד יפה בפני עצמו וגם ממוקם בנוף מהמם. מנוהל על ידי איטלקיה קשוחה ועובדים נפאלים. האוכל חריף בטירוף! הכל יקר שם יותר, האוכל והלינה. יש אוהלים מאוד מרשימים עם מיטות רציניות, ומקלחות משותפות בחוץ, ויש בקתות קש עם שירותים ומקלחת. יותר אירופאי למתפנקים. המחירים בסביבות 1200.
– Gowri: כשחיפשנו מקום היה שם מפוצץ ורק חדר אחד פנוי שלא היה בו כלום והיה מאוד מסריח מטחב, אז אני לא יודעת איך שאר החדרים, לא חזרנו לשם. הביקורות ברשת מעידות שהאוכל שם טעים. המחירים בערך 500-1000 רופי לדעתי.
– Wayfsarers: זה המקום שאנחנו הכי ממליצים עליו, שם השתקענו בסוף. מוגלי, הבעלים, איש מאוד חמוד, וסהיר המארח הכי חמוד בעולם, ויש להם איש מדיה אפילו- סמיר, שהוא ילד חנון מתוק. בקיצור- צוות מדהים שגרם לנו להרגיש בבית. זה המקום היחיד באזור שיש לו אישור למכירת אלכוהול. כשהיינו שם, בגלל שהכל מרוחק וזאת לא העונה, כמו שאמרתי, היו מעט מנות בתפריט שכל פעם גם יצאו קצת אחרת. אבל הם הבטיחו לנו שהם יעבדו על זה עכשיו וישדרגו את המטבח. הם עזרו לנו בכל דבר שרצינו (חברה שלנו ננשכה מכלב ברחוב ומוגלי מיד דיבר עם בית החולים הקרוב ולקח אותנו לשם ועזר לנו בהכל ודאג לה ממש). בקיצור- זאת ההמלצה החמה שלנו. יש חדרים זוגיים, חדר מעונות, ואוהלים. מחירים 400-1000, תלוי מה ומתי…
טיילנו הלוך ושוב בצד הצפוני של הנהר ביופי מרהיב. יש אגם, מקדשים ומקדש הקופים כמובן. חייבים טוסטוסים, כל גסטהאוס מציע השכרה. המחיר לטוסטוס הוא 250 או 400 עם ליטר דלק. קחו בלי, הם ככה לא באמת שמים, וליטר עולה בערך 70 בתחנת דלק. אנחנו טיילנו פה 4-5 ימים ועברנו לישון בצד הדרומי כדי לטייל כאן. כל מי שפגשנו השתקע במקום אחד- בצפון או בדרום- וטייל משם בהכל. אז מה שתעדיפו. קחו בחשבון שבצד הצפוני אין שום דבר במרחק הליכה. איפה שתהיו זה מה שיש, ולכל מקום תצטרכו טוסטוס או ריקשה או אוטובוס (יש אחלה אוטובוסים בגרושים שמגיעים לרוב המקומות שתרצו). בצד הדרומי לעומת זאת אנחנו בתוך כפר קטנטן, שכל מבנה פה הוא גסטהאוס או מסעדה או בר או חנות או כולם חחח אז יש פה מבחר גדול מאוד במרחק הליכה. הטיולים פה הם בשרידים ארכיאולוגים, ובצד הצפוני זה יותר ג'ונגל. יש שוק מהמם גם בצד הדרומי
כמובן שבלי ישראלים יותר קשה להתארגן- אז מי שזה חשוב לו שייקח את זה בחשבון וייכנס לגמילה קצת;) מאוד קשה להשיג, ואם כן אז זה יקר, ובצד הדרומי בעיקרון אסור לעשן בחוץ..
מכל הדרום בזמן האחרון רק בהאמפי מזג האוויר טוב, אפילו מושלם, ולפעמים חם מדי.
נראה לי שכיסיתי הכל! זמינה לשאלות. האמפי מהממת! שווה ביקור
מצרפת תמונות מהצד הצפוני. חבל שלא צילמתי לכם את ההצפה.. תיאלצו לדמיין 😉

כתיבת תגובה

עגלת קניות